Plameny Medvědy potrápily, naštěstí však nepopálily

Třetí kolo Krajské ligy mužů Jihočeského kraje zavedlo Medvědy na Zimní stadion v Milevsku, kde se utkali s božetickými Plameny. Výsledky z minulých let přisuzovaly roli favorita krumlovskému Slavoji. Ačkoli se očekával možná až hladký průběh zápasu, Božetice nakonec krumlovské hokejisty značně potrápili.

Bleskový úvod

Slavoj nenastoupil do zápasu zrovna optimálně, výsledkem bylo vyloučení hned v úvodních minutách. Tým Božetic, kterému byla nabídnuta přesilová hra, však výhodu nevyužil. Ba naopak. Byl to Slavoj, který během vlastního oslabení udeřil jako první. Fučík přistrčil kotouč na střed Haklovi, ten na nic nečekal a kopl do vrtule. Projel i přes obránce soupeře a natlačil se před brankáře. Střela Hakla skončila u betonu Prchlíka, přičemž Berný, který akci dojížděl, dorazil kotouč bekhendem do odkryté branky.

Ještě ve stejné minutě zápasu (tj. 3. minuta) se prosadil další hráč Slavoje. Kozák po buly zavezl puk do útočného pásma, nastřelil ho na brankáře a ten puk vyrazil vedle sebe. Svěchota měl před sebou prázdnou klec, puk však do branky nedostal. Nic však nevzdal a hned poté objel branku, aby v prostoru mezi kruhy našel skvěle postaveného Kozáka. Ten parádně trefil místo mezi betonem a lapačkou božetického brankáře. Potrestal tak obranu domácích, která si ho tristním způsobem nepohlídala.

Jako na houpačce

Následovala nepříjemná část první třetiny, během které se soupeři podařilo srovnat stav utkání na 2:2. Skórovali Brož a Nevolný, a to v rozpětí dvou minut, díky nedůrazné obranné hře Slavoje. Vedení na hokejky hostů vrátil v 17. minutě třetí třetiny Berný svým druhým gólem v tomto střetnutí. Hakl vyvezl puk který soupeři odebral do útočného pásma. Předal ho Michalcovi, který rozpoutal vichr v útočné třetině. Puk se dostal ke Korytarovi, ten ho nahodil na branku. Odražený kotouč pak převzal znovu Michalec, obkroužil branku soupeře a vyjel si až do prostoru mezi kruhy. Z otočky poslal puk směrem na branku, kdy ho po cestě ještě stihl tečovat Berný. Prchlík nedokázal na překvapivou teč zareagovat a puk se dostal prostorem mezi betony až za jeho záda.

O minutu později se o poslední branku třetiny postaral Lamač, který si u mantinelu v rohu vyškrábl kotouč, projel s ním obranou Božetic jako nůž máslem, vystřelil a odražený puk ještě už z celkem krkolomné pozice propašoval teploměrem do branky. To bylo v úvodní periodě vše. Ačkoli tým Slavoje vedl o dva góly, měl v kabině nad čím přemýšlet. Nedostatečné nasazení zavánělo průšvihem.

Zaděláno na drama

Laxnímu výkonu krumlovských Medvědů z první třetiny bylo rychle nastaveno zrcadlo. Ve 29. a 30. minutě totiž zaúřadovali domácí a trefami z hole Nevolného a Fencla srovnali stav zápasu. Jedna trefa byla celkem šťastnou, ta druhá však pramenila z toho, že krumlovští nechali Fenclovi přespříliš prostoru. Božetice navíc nadále hrozili z přečíslení nebo pohybem v útočném pásmu.

Do té doby vyrovnaný duel naklonil zpět na stranu Slavoje ve 32. minutě Hakl. Michalec posunul kotouč na modrou čáru Fučíkovi, Hakl zůstal na druhé straně útočného pásma úplně osamocen a řekl si o kotouč. Fučík narýsoval parádní kolmici, která přistála Haklovi na holi. Krumlovská šestka si popojela do ještě výhodnější pozice a dobře mířenou střelou k tyči propálila brankáře Božetic – 5:4.

Tak to bylo o chlup…

Patnáct minut do konce zápasu se prosadila trojice Anderle – Sumerauer – Šuhaj. Posledně jmenovaný vyvezl puk z obranného pásma a posunul ho na křídlo Anderlemu. Ten ho za modrou čarou prostrčil přes obránce Božetic zpět na Šuhaje. Šuhaj pak posunul kotouč přes dalšího obránce na Sumerauera, který si tváří v tvář Prchlíkovi náramně poradil. Klička do bekhendu skončila gólem, kdy Sumerauer procedil puk mezi betony domácího brankáře.

Místo aby šestý gól Slavoje dodal mužstvu klid, musel se Slavoj ke konci zápasu strachovat o výsledek. Božetice odvolali brankáře a velký tlak minutu do konce zápasu přetavili v kontaktní branku. Prosadil se Buriánek.

Uff…

Hned na to pokračovali domácí ve hře v šesti hráčích v poli a jen tak tak, že se jim nepodařilo vyrovnat. Naštěstí se k puku v obranném pásmu dostal Michalec, zpoza branky ho vyvezl až do středního pásma, kde byl podražen jedním z obránců Božetic. Puk však přebral Hakl, který se řítil na prázdnou branku domácího týmu. V cestě mu stál jeden z obránců, kterého však úspěšně za pomocí lehké teče obstřelil. Až v tuto chvíli bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Slavoj i přes nevýrazný výkon odjížděl z Milevska se třemi body za výhru 5:7.

TJ Božetice – HC Slavoj Č. Krumlov 5:7 (2:4, 2:1, 1:2) – 8. 10. 2023 – zdroj

Góly a nahrávky:
 8. J. Brož (D. Blažek), 9. L. Nevolný (Patrik Bouška, Jelínek), 29. L. Nevolný (Bartůněk), 30. Fencl (T. Adamec), 59. Buriánek (J. Brož) – 3. Berný (Hakl), 3. Kozák (Svěchota), 17. Berný (Michalec, P. Korytar), 18. Lamač, 32. Hakl (J. Fučík, Michalec), 45. Sumerauer (J. Anderle, J. Šuhaj), 60. Hakl (Michalec).

Sestava hostů: Spáčil – Machálek, Kozák, Mil. Klíma, Ferebauer, J. Fučík, P. Korytar – Michalec, Hakl, Berný, J. Kadlec, Svěchota, Lamač, J. Šuhaj, Sumerauer, J. Anderle. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.

Komentář trenéra Viléma Migla ml.: „Jediné pozitivum jsou tři body. Náš výkon byl bezkrevný, nebojovný, nedisciplinovaný.“

V neděli doma se Střelci

O víkendu, konkrétně v neděli 15. 10. se Slavoj představí v rámci 4. kola krajské ligy proti jindřichohradeckým Střelcům. Dorazte na bojovný a rychlý hokej a vychutnejte si třeba pivo nebo klobásu ze stánku u ledové plochy. Medvědi Vás potřebují. Začínáme v 17:00.